Podłogi olejowoskowane Wrocław

Poszukujesz podłogi olejowanej do swojego domu, mieszkania lub biura we Wrocławiu lub okolicach? Idealnie trafiłeś. Jesteśmy zwolennikami zabezpieczania podłóg drewnianych olejami i woskami. Uważamy, że to najskuteczniejszy sposób - chroni drewno, pozwala nadać podłodze wymarzony kolor i jest w 100% ekologiczny. Wszystkie oferowane przez nas deski drewniane zabezpieczamy olejowoskiem. Sprawdź, jakie daje to korzyści.

Wzór graficzny Wzór graficzny

Deski olejowoskowane Dom Dębu

Od wielu lat jedną z bardziej popularnych metod zabezpieczania drewnianej podłogi, w szczególności parkietu, było lakierowanie. Obecnie odchodzi się od tej metody na rzecz oleju i wosku. Dlaczego? W tym tekście będziemy zamiennie stosować wyrażenia podłoga olejo-woskowana i olejowana.

Ekologia

Ekologia

W obecnych czasach coraz więcej osób przykłada dużą wagę do egologii i ochrony środowiska. Z tego względu podłogi olejowane biją na głowę lakierowane, ponieważ zarówno olej, jak i wosk, są wytwarzane z naturalnych składników i są przyjazne dla człowieka i środowiska.

Zabezpieczenie

Zabezpieczenie

Deski zabezpieczone olejem są chronione od wewnątrz, natomiast wosk stanowi warstwę ochronną od zewnątrz - pozostawia na powierzchni drewna cienką, niewidoczną warstwę ochronną. Deski olojowane są mniej narażone na zarysowania. W przypadku wystąpienia jakiś uszkodzeń możliwa jest częściowa renowacja. Jest ona mniej czasochłonna i kosztowna niż cyklinowanie i lakierowanie parkietu. Wymaga jedynie naniesienia kolejnej warstwy oleju i wosku na deski. Z uwagi na powyższe właściwości deski olejowane, s następnie woskowane świetnie sprawdzą się w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub w domach, gdzie przebywają także czworonogi.

Trwałość

Trwałość

Olej wnika w strukturę deski, ale nie zakleja porów drewna. Drewniana podłoga może więc w naturalny sposób regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Z tego względu doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których poziom wilgotności jest zmienny, czyli na przykład kuchni lub łazienki. Szczególne znaczeni może mieć to w naszym mieście Wrocławiu, gdzie z uwagi na dużą ilość rzek wilgotność powietrza jest bardzo wysoka.

Efekt

Efekt

Olej ma niesamowity wpływ na drewno. Podbija jego naturalny kolor, eksponuje strukturę i usłojenie drewna. Olej można zabarwić, dzięki czemu naturalna kolorystyka może przybrać lekko różowy, purpurowy, fioletowy a nawet granatowy odcień. Deski olejowoskowane pięknie się starzeją – z wiekiem kolor nabiera wyrafinowanej głębi. Można powiedzieć, że czas na korzyść desek drewnianych olejowoskowanych.

Właściwości

Właściwości

Deski olejowane i dodatkowo woskowane nie mają błyszczącej powłoki. Zastosowane środki dają raczej satynowe, matowe wykończenie. Powierzchnia pozostaje naturalnie chropowata, dzięki czemu poruszanie się po takiej podłodze jest bezpieczniejsze niż w przypadku podłogi lakierowanej.

Olejowane, a następnie woskowane podłogi mają niesamowite właściwości. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Jako doświadczeni producenci desek dębowych preferujemy taki sposób zabezpieczenia naszych podłóg.

Czas na zmiany?
Czas na zmiany?

Czas na zmiany?

Już teraz pobierz nasz najnowszy katalog i sprawdź, którą podłoga zachwyci Cię najbardziej!

svg-dst
Dom Dębu © 2023 | Polityka prywatności
projekt i realizacja: DST DESIGN